W3YZ TECHNOLOGY
E-ticaret 3 Okuma Süresi
Mavi Kuşa Veda: Twitter X
Twitter'ın yeni ismi artık resmi olarak X oluyor. Mavi kuş logosu kaldırılıp X logosu ile değiştirildi. Elon Musk'ın favorisi X.com uzantısı artık Twitter'a yönlendirilecek. Bu büyük değişiklik sosyal medya gündemine bomba gibi düştü. Gelin bu kararı ve değişimi yakından inceleyelim.
Mavi Kuşa Veda: Twitter X

Hepimizin bildiği gibi Elon Musk Twitter'ı satın aldığından beri şirketti birçok değişiklik söz konusu. Şirket yapılandırmasından istihdama, platformun özelliklerindeki ani değişimlerden şirket ismine birçok değişiklik gördük ve sosyal medya gündeminde neredeyse her hafta Twitter'daki değişikliklere dair haberler ile karşılaşmak mümkündü. 
En güncel ve radikal değişiklik ise kuşkusuz platformun adı oldu. Twitter ismi ve hepimizin alışıp sevdiği mavi kuş logosu tarihin tozlu arşivine karışacak gibi görünüyor. Musk paylaşımlarda değişimin ayak seslerini duyurdu. Platformun ismi X olarak değişti.

 

Twitter'ın yeni ismi: X.com
Elon Musk'ın son paylaşımında belirttiği gibi twitter ismi artık tarihe karıştı. X.com uzantısı Twitter'a yönlendiriliyor. Geçici X logosu bugün yayınlandı. Bu büyük değişikli Twitter'da #TwitterX hashtagi ile gündem oldu.
Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk, Twitter'ın sembolü mavi kuş logosunu kaldırarak yerine "X" harfli logo koydu.

 

"Tüm Kuşlara Veda Edeceğiz"
Elon Musk bir süredir Twitter'ın şirket isimlerinde dahi sürekli kullandığı X ismi ile ilgili tweetler atmaktaydı. 
"Yakında Twitter markasına ve yavaş yavaş tüm kuşlara veda edeceğiz" diyen bir tweet ile bu değişim sürecini başlattı. Twitter çalışanlarına şirketin yeni adının X olacağını bildirdiği de belirtildi. Twitter İşletme adının X Corp. olarak değiştirildiği için Twitter uzantısının da değişeceği tahmin edilmekteydi.
Elon Musk bu değişikliğin çoktan yapılması gereken bir değişiklik olduğunu belirtmekte. Twitter'ın CEO'su Linda Yaccarino, yeniden markalaşmanın heyecan verici bir etkisi olduğu düşüncesinde. Daha büyük bir "süper uygulama" hedefleri olduğunu bu sözlerle anlattı:
"Twitter devasa bir etki yaratarak iletişim şeklimizi değiştirdi. X daha da ileri gidecek ve küresel kasaba meydanını dönüştürecek."