W3yz Desteğe Hoş Geldiniz

E-Ticarette Uygulanan Ödeme Yöntemleri Nelerdir?
POS ve Ödeme

Günümüzde e-ticaret alanında yaygın olarak uygulanan 4 adet ödeme yöntemi bulunur. Bunlardan ilki ve en yaygın olanları kredi kartı ile ödeme seçeneğidir. Kredi kartı ile ödeme seçeneği ile normal bir mağaza ya da market üzerinden yapılan alışveriş ile benzer olarak ödeme kişinin kredi kartı ile gerçekleşir.
Bu alanda yaygınca uygulanan ikinci ödeme yöntemi ise havale/eft ile ödeme yöntemidir. Bu yöntem de kolayca tahmin edilebileceği gibi alıcının hesabından satıcının hesabına havale/eft işlemi yapılması ile gerçekleşir. 
Üçüncü yöntem ise sanal kartlar ile ödeme yöntemidir. Bu yöntem genelde güvenlik sebepleri nedeni ile tercih edilen bir yöntemdir. Kişiler banka hesapları üzerinden normal hesaplarına ek olarak genelde e-ticaret işlemlerinde kullanmak için bir takım sanal hesaplar açarlar. Bu hesaplara kendi istedikleri miktarda bakiye yükleyip bu bakiyeyi yine istedikleri miktar ile sınırlayabilirler.
E-ticaret alanında yaygınca uygulanan bir başka ödeme yöntemi ise kapıda ödeme yöntemidir. Kapıda ödeme yöntemi, bu açıklayıcı isminden de rahatlıkla anlaşılabildiği gibi, ödemenin sipariş kişinin belirtmiş olduğu adrese teslim edildiği sırada yapıldığı bir yöntemdir. Bu yöntemde kişiler firmanın belirlemiş olduğu ödeme seçeneklerine göre bahsi, geçen ödemeyi nakit olarak ya da bir banka veya kredi kartı ile gerçekleştirebilirler.

| Yardım etmek için buradayız

12:34

Ürün hakkındaki sorunuz nedir?

W3yz · Bot

12:34

Başka bir soru sorabilir veya iletişime geçebilirsiniz.

W3yz · Bot

12:34

Bize Ulaşın
  • Ürün Soruları
  • Hata Raporu
  • Ürün geri bildirimi
  • Kimlik avını bildirin
  • API (geliştiriciler için)
  • Planlar ve Faturalar
  • İçeriğinizi bulun

Lütfen talebinizin detaylarını giriniz. Destek ekibimiz en kısa sürede yanıt verecektir.

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?

Username · W3yz

12:34

Ürünüm hakkında bir sorum var

12:34

Tabii, lütfen bu linke bakın Link@link

W3yz · Bot

12:34

12.11.22 12:49

12.11.22 12:49

Nasıl yardımcı olabiliriz?